Белингам ја спаси Англија, Кејн ја носи кон четвртфинале (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Англија беше на праг до елиминација од Европското првенство (ЕП), но постигна гол во судиското надополнување во мрежата на Словачка.

Џуд Белингам беше човекот кој обезбеди продолженија, а набрзо стрелаше и Кејн за целосен пресврт, па Словачка ќе има тешка задача да избегне пораз.