Бензема и „Златната топка“ имаа спектакуларен пречек во Лион (Видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лион вчера се спаси од пораз против Ница со гол во 89. минута од натпреварот во Лига 1, но резултатот остана во сенка на посетата на францускиот напаѓач Карим Бензема кој им ја покажа „Златната топка“ на навивачите.

Бензема играше за Лион пред да се пресели во Мадрид, па реши да ги посети неговите навивачи кои го пречекаа на спектакуларен начин.