Бензема се врати во Реал Мадрид, позната е причината!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Францускиот фудбалер Карим Бензема итно се врати во Мадрид на рехабилитација поради повредата која го мачеше оваа сезона.

Бензема не е среќен во Саудиска Арабија, а Ал Итихад потврди дека Французинот мора одреден период да престојува во Мадрид.

„По разговорите со Реал Мадрид беше постигнат договор играчот да оди на дополнителни тестови во клиниката на Реал со тимот што го лекуваше за време на неговиот престој во клубот. Играчот отпатува за Мадрид и ќе се врати следната недела“, соопшти Ал Итихад.