Бивш селектор на Македонија е нов тренер на ГРК Тиквеш!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

ГРК Тиквеш соопшти дека нов тренер од следната сезона ќе им биде поранешниот македонски селектор, Данило Брестовац.

Брестовац е поранешен репрезентативен голман на Македонија и на неколку македонски тимови, а работеше и како помошник на Лино Червар и Ивица Обрван.

Потоа стана и селектор на Македонија, а сега ќе го тренира ГРК Тиквеш 2014 во следната сезона.