Блек потпиша 2-годишен договор со Лејкерс


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Лос Анџелес Лејкерс и слободниот агент Тарик Блек се договорија за 2-годишна соработка.

Центарот ќе заработи 12.85 милиони долари за двете години.

Минатата сезона Блек во Лејкерс имаше учинок од 3.4 поени и 4 скока на 39 натпревари.

Лејкерс исто така го доведоја Тимофеј Мозгов и ги имаат Џулиус Рендл и Лери Нанс под договор.