Богатите французи купуваат од Манчестер Јунајтед


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Се повеќе се пишува дека за Швајнштагер нема место во тимот на Мурињо.

Репрезентативецот на Германија и фудбалерот на Манчестер Јунајтед би можел да ги напушти црвените ѓаволи.

Во Англија се повеќе се пишува дека ќе замине, а денес се појави информација за заинтересиран клуб.

Тоа е ПСЖ, францускиот шампион кој сака да ја засили средината.

Прво го сакаа Јулиан Вајгл, но Борусија не го пушти. Поради тоа се насочија кон Швајни, а ќе видиме дали ќе успеат да го доведат.