„Бомба“ од Англија за иднината на Клоп


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Јирген Клоп ќе замине на крајот на сезоната од Ливерпул по девет години поминати во премиерлигашот, при што најави дека ќе земе одмор.

„Индепендент“ пишува дека Клоп навистина ќе одмара една сезона, по што планира да го преземе тимот на Борусија Дортмунд која ја тренираше и во минатото.

Клоп со „милионерите“ ја освои Бундеслигата, а играше и финале во Лигата на шампиони (ЛШ).