„Бомбата“ на Роналдо која го најави пресвртот на Ал Наср (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Кристијано Роналдо игра добро во дресот на Ал Наср, а вчера постигна одличен гол од слободен удар против Абха.

Роналдо испрати вистински проектил од 35 метри во 78. минута и го матираше противничкиот голман за 1-1, а потоа одби да изведе пенал кој го реализираше Талиска за пресврт (2-1).