Борусија Дортмунд потврди супер засилување од ПСЖ

Од таборот на Борусија Дортмунд и официјално го потврдија своето прво засилување во пресрет на новата натпреварувачка сезона.

Нов играч на „милионерите“ ќе биде играчот на ПСЖ, Томас Мение кој на „Сигнал Идуна Парк“ ќе стигне како позајмен фудбалер.

28 годишниот фудбалер потпиша четиригодишен договор со Борусија Дортмунд која излезе како победник во трката за неговиот потпис.

За белгискиот интернационалец сериозен интерес имаше и од тимот на Тотенхем кој го посакуваше Меуние во своите редови.