Бранеше во шестата лига во Англија, утре ќе дебитира на Вембли?

Репрезентацијата на Англија утре ќе игра на легендарниот стадион „Вембли“ против Црна Гора.
На Англичаните им е доволен бод за пласман на континенталниот собир и речиси сигурно уште утре ќе го трасираат патот за ЕП 2020 година.
Интересно е тоа што утре, на голот на репрезентацијатана Црна Гора треб ад азастане Матија Шаркиќ, голман роден во Англија кој е по мајка Англичанец, но по татко Црногорец.
22 годишниот голман е член на Астон Вила, но оваа сезона брани за шкотскиот клуб Ливингстон. Пред нешто помалку од една година Шаркиќ бранеше во шестолигашот од Англија, Страфорд пред 250 гледачи, а сеќа ќе игра на „Вембли“ пред далеку поголем аудиториум.