Брони Џејмс се посрамоти на дебито за Лејкерс (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Лос Анџелес Лејкерс го ангажира Брони Џејмс, односно синот на Леброн Џејмс, но младиот кошаркар не се прослави на дебито.

Лејкерс загубија од Сакраменто во летната лига, а младиот Џејмс постигна само четири поени, два скокови и две асистенции.

Брони имаше и лош процент на удар, односно погоди само два од девет обиди.