Нема мислења за прикажување

Најнови вести

Македонија доби нови дресови пред почетокот на квалификациите за ЕП (Фото)

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги претстави новите дресови со кои ќе ги почне квалификациите за Европското првенство (ЕП). Репрезентативците имаат три варијанти на располагање,...

Мартина Навратилова го победи ракот!

Една од најпознатите тенисерки, Мартина Навратилова кажа дека го победила ракот на грло и на дојка. Навратилова во интервју со новинарот Пирс Морган ја соопшти...

Една ѕвезда на Реал Мадрид за настапот против Барселона доби – нула!

Барселона доби уште едно вечно дерби против Реал Мадрид (2-1), а дел од фудбалерите на Карло Анчелоти беа вистинско разочарување на теренот. Карим Бензема и...

Мбапе ќе биде нов капитен на Франција

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе е новиот капитен на француската репрезентација, откако ја наследи капитенската лента од голманот Иго Лорис. Лорис беше капитен на „триколорите“ од...

Рој Хоџсон на 75 години се врати да му биде тренер на Кристал Палас

Кристал Палас неодамна го отпушти Патрик Виера, а денеска на кормилото го врати легендарниот Рој Хоџсон, кој и на 75-годишна возраст ќе работи како...

„Секој тим во светот би посакал фудбалер како Адеми!“

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми си замине од Динамо Загреб по 13 години и потпиша за Пекинг Гуан од Кина, а босанската легенда Вахид Халилхоџиќ...

Чикаго го „преживеа“ Ембид и ја прекина победничката серија на Филаделфија (Видео)

Филаделфија по 60 минути игра загуби од Чикаго булс со 105-109, па така им заврши победничката серија од осум натпревари по ред. На Чикаго му...

Меси се појави во ресторан во Буенос Аирес, па мораше полиција да го „спасува“...

Аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси е главна сензација во татковината, а тоа можеше да се забележи и во Буенос Аирес. Меси го искористи слободното време така...

Конте избегал од Лондон: Дали ова е неговиот крај во Тотенхем?

Антонио Конте си заминал од Лондон и најверојатно тоа значи дека Тотенхем ќе ја заврши сезоната со друг тренер, откако Италијанецот „распука“ на прес-конференцијата...

Тикет на денот (вторник, 21.03.2023)

До четврток кога ќе започнат квалификациите за наредното ЕП, дефинитивно ќе се мачиме со составување на тикетот поради слабата понуда. Ова е нашиот предлог...