Најнови вести

Модриќ малку зборува, но овој пат ги замолче критичарите!

Реал Мадрид освои две титули минатата сезона, и тоа во Ла Лига и Лигата на шампиони (ЛШ), каде што во четвртфиналето и полуфиналето до...

Ѓоковиќ го состави совршениот тенисер од – Надал, Федерер, Кирјос, Агаси…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ доби интересно прашање во текот на прес-конференцијата, по победата во осминафиналето на Вимблдон. Новинарите ги интересираше како би изгледал совршениот тенисер...

Расел излезе од болидот и трчаше по Жу по стравичниот инцидент на Силверстон (Видео)

Возачот на Ферари, Карлос Саинц славеше за првпат во кариерата на трката за Големата награда на Велика Британија, а почетокот на трката го одбележа...

Барселона го промовираше Кеси, кој доби клаузула од – 500 милиони евра! (Видео)

Каталонскиот гигант Барселона денеска го промовираше Франк Кеси, кој доаѓа како слободен играч, откако му заврши договорот со Милан. Овој трансфер беше договорен пред неколку...

Сензација: Ериксен се договори со Манчестер јунајтед!

Манчестер јунајтед се договориле со Кристијан Ериксен за тригодишна соработка и наскоро се очекува да биде промовиран како нов член на екипата. Ериксен во Јунајтед...

Милан го претстави дресот за новата сезона (Видео)

Италијанскиот шампион Милан го претстави дресот во кој ќе ги игра домашните натпревари во следната сезона во која ќе се обиде да ја одбрани...

Несторовски останува во Удинезе до 2023 година!

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски стави потпис на нова соработка со Удинезе, па ќе остане во калчолигашот до 2023 година. Несторовски во претходниот период се поврзуваше...

Официјално: Калвин Филипс потпиша за Манчестер сити (Видео)

Манчестер сити денеска потврди уште еден трансфер, откако се засили со Калвин Филипс од Лидс, а тој е трето засилување по Ерлинг Халанд и...

Роналдо им ги „уништи животите“ на тројца фудбалери на „ѓаволите“, а сега сака да...

Кристијано Роналдо пред една година се врати во Манчестер јунајтед и многумина сметаа дека ќе ја заврши кариерата во премиерлигашот, но тој пред неколку...

Пјуник се засили со поранешен македонски репрезентативец

Поранешниот македонски репрезентативец Маријан Радески го засили Пјуник од Ерменија, кој промовираше 10 нови фудбалери за новата сезона. Радески во претходната сезона беше дел од...