Челси си купи нов лев бек за 14 милиони евра!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот гигант Челси денеска го потврди трансферот на талентираниот лев бек Ренато Веига, кој ќе потпише договор до 2032 година.

Челси ќе плати 14 милиони евра за трансферот од Базел, а веќе ги закажа и медицинските прегледи во Лондон.

Во договорот нема да има откупна клаузула или процент од следниот трансфер, а управата на премиерлигашот верува дека Веига уште од следната сезона може да се пробие во првиот тим на „сините“.