Чикаго го „преживеа“ Ембид и ја прекина победничката серија на Филаделфија (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Филаделфија по 60 минути игра загуби од Чикаго булс со 105-109, па така им заврши победничката серија од осум натпревари по ред.

На Чикаго му беа потрени две продолженија за да излезе како победник против фаворитот, откако во регуларниот дел резултатот беше 91-91.

Најефикасен во победата на Чикаго беше Зак Левин со 26 поени и седум асистенции, додека Ембид постигна 37 поени и 13 скокови.