ЦСКА Москва на спектакуларен начин го пречека Рајковиќ (Видео)

Македонскиот тренер Емил Рајковиќ денеска ќе биде промовиран за нов тренер на рускиот гигант ЦСКА Москва.

На официјалниот профил на ЦСКА се појави специјално видео кое беше направено од пристигнувањето на Рајковиќ во Москва.

Рајковиќ потпиша двегодишен договор цо рускиот гигант, кој следната сезона нема да игра во Евролигата, па ќе треба да создаде квалитетен тим.