Дејан Станковиќ во преговори со тим од Серија А


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Српската легенда Дејан Станковиќ во моментов е без ангажман, откако ја напушти Црвена Звезда, па сега се поврзува со преселба во Сампдорија.

Калчолигашот минува низ тежок период бидејќи се наоѓа на дното на Серија А и го чека тешка битка за опстанок во елитата.

Сампдорија го избрка Марко Џампаоли поради лошите резултати, па раководството на тимот веднаш тргна по негова замена.

Станковиќ и претходно беше тренер во Серија А, кога седеше на кормилото на Удинезе.