Дерон Вилијамс во Далас – За 1 година 10 милиони долари


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Далас Маверикс се договори со Дерон Вилијамс за 1-годишна соработка по која плејмејкерот ќе заработи 10 милиони долари.

На Далас му требаше плејмејкер после тоа што не успеаа да го доведат Мајк Конли.

Минатата сезона во Бруклин Нетс, Вилијамс имаше учинок од 14.1 поен, 5.8 асистенции и 2.9 скока.

Вилијамс е вториот слободен агент кој стигна во Далас после Двајт Пауел.