Дешам: Да се победи на стартот е одлично, но…


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Селекторот на Франција, Дидие Дешам кажа дека е среќен поради победата на неговите избраници, меѓутоа имаше и критики за нив.

Победата на „триколорите“ падна во сенка на повредата на Килијан Мбапе, а Дешам воедно кажа дека екипата мора да биде поефикасна во нападот.

„Сите натпревари се тешки, можевме да играме подобро во нападот. Очигледно имаме квалитет, талент и сè останато, но мора играчите да бидат подобри во играта без топка“, кажа Дешам.

Франција во следното коло ќе игра против Холандија.