Дилета во бело издание доминираше и на дербито во Милано 📸

Италијанската водителка Дилета Леота повторно беше во центар на внимание. Интер славеше со 0-3, а пред и по дуелот очите беа насочени кон атрактивната новинарка.

Дилета известуваше од „Сан Сиро“, а тоа го одбележа со нова фотографија на која се наоѓа во бело издание и веднаш доби голем број комплименти на Инстаграм.