Димитриевски испиша историја во дресот на Рајо Валјекано


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски испиша историја во дресот на Рајо Валјекано откако стана голман со најмногу настапи за шпанскиот клуб.

Димитриевски со настапот против Гранада стигна до бројката од 190 настапи и го надмина Вили, додека на третата позиција е Педро Валентин Мора.