Димитриевски избран во тимот наколото во Ла Лига


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот голман Столе Димитриевски беше импресивен во мечот против Валенсија (0-0) и заслужи место во идеалниот тим.

Димитриевски ја сочува мрежата и беше избран во тимот на колото, а исто така доби висока оценка за неговиот настап.

Македонецот има договор со Рајо Валјекано до крајот на сезоната, а засега не е познато каде ќе брани во сезоната 2024/25.