Димитријевиќ избран во најдобрата петорка во полуфиналето на ВТБ-лигата


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Уникс Казан се пласира во финале на ВТБ-лигата каде што ќе се бори против ЦСКА Москва за титулата, а еден од најдобрите кошаркари кои ги предводеа до завршницата беше Ненад Димитријевиќ.

Македонецот одигра одлично во полуфиналето против Локомотив Кубан и во просек постигнуваше по 18,9 поени, 4,1 скокови и 7,4 асистенции по натпревар.

Во идеалниот тим беа избрани и Винс Хантер, Џејлен Рејнолдс, Патрик Милер и Мело Тримбл.