Димитријевиќ избран за трет најдобар млад кошаркар во Шпанија (ВИДЕО)

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ воодушеви со неговите настапи за Хувентуд, па благодарение на нив, тој си доби престижно признание.

Димитријевиќ е избран во најдобрата млада петорка во Шпанија, откако беше трет по број на гласови од навивачите.

Во најдобрата млада петорка беа избрани уште и Карлос Алоцен од Сарагоса, Арнолдас Кулбока од Билбао, Вит Крејчи од Сарагоса и Усман Гаруба од Реал Мадрид.