Димитријевиќ со неверојатен потег го изненади и Гасол 🎥

Македонскиот репрезентативец и кошаркар на Хувентуд, Ненад Димитријевиќ одира добар меч против Барселона во плејофот, иако неговиот тим загуби со 74-84.

Димитријевиќ постигна 16 поени, а мечот го одбележа со еден неверојатен потег, кога ја мина одбраната на Барселона и го зачуди дури и Гасол.