Димитров има нова девојка: Бугаринот скокна во кревет на згодна ќерка на милијардер 📷

Бугарскиот тенисер Григор Димитров има нова девојка, и тоа руската милијардерка Лолита Османова, која е ќерка на рускиот бизнисмен Елдар Османов.

Русинката зад себе има само еден брак, па беше кратко венчана со бизнисменот Гаспар Аводљан, а на нивната свадба пееше Лејди Гага.

Според некои пресметки венчавката чинела околу 25 милиони долари, а само венчаницата на невестата била скапа дури милион долари.