Додека сите славеа, Крос најави нешто (не)замисливо!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Реал Мадрид вчера обезбеди пласман во финалето на Лигата на шампиони (ЛШ), но дел од навивачите се загрижени поради Тони Крос.

Крос не замина веднаш во соблекувалната на крајот на прославата со останатите соиграчи, туку остана на теренот со сопругата и децата.

„Сцената делува како збогување на Крос со навивачите, иако сè уште нема никаква потврда“, пишува шпанска „Марка“.

Германецот наскоро треба да каже дали ќе замине во пензија или ќе ја продолжи соработката, иако неодамна најави дека сака да се повлече кога ќе биде на врвот во кариерата.