Дончиќ со 53 поени го наполни кошот на Детроит (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ блесна на натпреварот против Детроит пистонс и постигна 53 поени во победата на Далас маверикс (111-105).

Дончиќ продолжи во ист ритам како на претходните натпревари, а овој пат направи нешто што им успеало само на Мајкл Џордан и Леброн Џејмс.

Најдобар во редовите на Детроит беше Богдановиќ со 29 поени.