Драма на Копа Америка: Нуњез се тепаше со навивачи на трибините (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Колумбија го совлада Уругвај со 1-0 и се пласира во финалето на Копа Америка, но по натпреварот се случи вистински хаос на трибините.

Колумбиските навивачи ги нападнаа семејствата на играчите на Уругвај, а тоа го налути Дарвин Нуњез, кој се качи на трибините за да се пресмета.

Нуњез не се плашеше од големиот број навивачи и реши да ги нападне со боксови.