Другото лице на Дончиќ: Словенецот синоќа не се покажа како спортист за пример 🎥

Возбудливо беше на натпреварот меѓу Лос Анџелес Клиперс и Далас Маверикс, а триумфираа гостите со 112-104, додека словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ постигна 26 поени, девет скокови и исто толку асистенции.

Дончиќ на средбата поради пцовки заработи и техничка грешка и тоа на необичен начин. Тој постигна поен преку ривал, по што му кажа дека е премногу мал за да го чува.

Потегот кој не е за пример го забележаа судиите, па го казнија Дончиќ, кој само се насмеа на реакцијата.