Еден од најпознатите кошаркари пукал кон возило на паркинг (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Поранешниот кошаркар Шон Кемп е уапсен откако пукал кон друго возило на паркинг, а инцидентот се случил во градот Такоми, Вашингтон.

Кемп најпрво се скарал со возачот на автомобилот, по што извлекол пиштол и почнал да пука, но за среќа никој не бил повреден.

Еден од најпознатите кошаркари дури шест пати беше учесник на Олстар-натпреварите, а ќе остане запаметен по неговите спектакуларни забивања.