Екипа ќе потроши 330 милиони евра за Сон и Салах


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Ова лето повторно се подготвуваат неколку „бомби“ од Премиерлигата. Медиумите шпекулираат дека Ал-Итихад од Саудиска Арабија сака да потроши 330 милиони евра за ангажман на Хеунг-Мин Сон и Мохамед Салах.

Салах ќе го урне рекордот за трансфер, додека Сон ќе чини околу 100 милиони фунти, а Ал-Итихад нема проблеми да потроши толку пари за двајцата фудбалери.

Сон има договор со Тотенхем до јуни 2025 година и јасно е дека лондонскиот тим би сакал да го продаде за што е можно повеќе пари.