Енцо даде гол, па јасно кажа што мисли за својата иднина (Видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Аргентинскиот талент Енцо Фернандез имаше одличен настап на Мундијалот во Катар, каде што го освои трофејот со неговиот национален тим и потоа привлече интерес од неколку гиганти.

Челси се трудеше да го добие неговиот потпис и успеа да го убеди Енцо, но не и раководството на Бенфика, која бараше 120 милиони евра за неговите услуги.

Бенфика тврди дека нема да го продаде Енцо, а и самиот фудбалер јасно покажа дека португалската екипа му е во срцето по одличниот голпротив Варзим.