Евертон и Вест Хем добија интересна понуда од мадридскиот гигант


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Реал Мадрид го понуди хрватскиот репрезентативец, Матео Ковачиќ на Евертон и Вест Хем, соопшти Дејли Мејл.

Ковачиќ сигурно ќе си замине од Мадрид ова лето, но не се знае во кој клуб ќе се пресели.

Ако му веруваме на Дејл Мејл, тогаш Хрватот кариерата би требало да ја продолжи на островот.

Реал Мадрид го понудил на Ковачиќ за 30 милиони евра на Вест Хем и Евертон, а кралскиот клуб е спремен и да го пушти на позајмица.