„Ферстапен е најдобриот возач во историјата на Ф1“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Поранешниот прв човек на Формула 1, Берни Еклстон кажа дека возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен е најдобар во историјата на спортот.

Еклстон ја следеше трката за Големата награда на Бразил, каде што Холанѓанецот ја оствари 52. победа во кариерата.

„Ферстапен е најдобар возач во историјата и неговото влијание е големо врз популарноста и напредокот на спортот“, вели Еклстон.

Следната трка во Ф1 се вози на 18 ноември за Големата награда на Лас Вегас.