Флорес го нападна Лапорта: Не треба да кажам вакво нешто, но…


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Жоан Лапорта го отпушти Чави, иако неодамна го молеше да остане, но потоа му се налути откако тренерот кажа дека Барселона има финансиски проблеми.

За оваа драма имаше коментар и тренерот на Севилја, Кике Санчез Флорес кој со Чави ќе се соочи в недела затоа што Барселона гостување на „Санчез Писхуан“.

„Ќе го прегрнам и ќе разговараме. Не треба оа да го кажам, но Барселона лошо се однесува кон своите легенди. Со Куман, Меси, Чави… Ова е многу лошо, посакувам клубовите подобро да се однесуваат кон своите легенди“, кажа Флорес.