Франција со автогол на Австрија освои три бода (Видео)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Француската репрезентација славеше со 1-0 против Австрија во групата Д и освои големи три бодови.

„Триколорите“ беа многу добри на теренот, но не реализираа ниту една шанса, а водство им донесе Максимилијан Вобер со автогол во 38. минута.

Франција имаше уште неколку шанси во продолжение од средбата, но Австрија одлично се бранеше и загуби минимално (0-1).