Фудбалерите на Ливерпул позираа по повод освоената титула во Премиер лигата

Фудбалерите на Ливерпул за прв пат по цели 30 години ја освоија титулата во Премиер лигата.

Токму затоа на радоста им нема крај, па избраниците на Јирген Клоп на секаков начин се обидуваат да ја прослават титулата.

Сега, сите играчи заедно со нивниот тренер позираа со специјални знамиња наменети за шампионот на Англија за оваа сезона.