Го исмејуваше противникот поради забите, а овој му одговори со – хет-трик! (видео)

Вердер Бремен вчера славеше со 3-1 против Шалке во Гелзенкирхен и така ја продолжи мизерната форма на ривалот.

Шалке очајно ја почна новата сезона и запиша два порази со вкупно 11 примени голови, поради што тренерот Давид Вагнер доби отказ.

И додека Шалке тоне, фудбалерот Гончало Пасиенса го исмејуваше противникот поради неговите заби, а Фулкруг му одговори на најдобар начин, и тоа со хет-трик во мрежата на неговиот тим.