Ѓоковиќ е главна ѕвезда во Токио: По Русинките, и Црногорките се сликаа со него 📸

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е главна ѕвезда на Олимписките игри во Токио, каде што ќе се обиде да го освои златниот медал за првпат во кариерата.

Неодамна внимание привлекоа руските ракометарки, кои сакаа да се фотографираат со Ѓоковиќ, а сега тоа го направија и црногорските ракометарки.

Згодните ракометарки Ивона Павичевиќ, Анастасија Бабовиќ, Јованка Радичевиќ и Итана Грбиќ решија да се фотографираат со Србинот.