Ѓоковиќ го посети родното место и заигра тенис со децата (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го откажа учеството во Монтреал бидејќи не е вакциниран, а најверојатно ќе ја пропушти и цела американска турнеја.

Ѓоковиќ во последните неколку дена се наоѓа во Црна Гора, а на интернет се појавија неколку снимки како тренира и се бања во ладна вода.

Србинот го посети и Јасеново поле, место од каде што потекнува неговото семејство, при што заигра тенис со децата.