Ѓоковиќ маскиран во кловн играше тенис со деца (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ е на одмор во Црна Гора каде што се забавуваше со своите најмлади фанови.

Ѓоковиќ се појави маскиран во клов и играше тенис со децата кои минуваа на шеталиштето.