Готово е! Меси одлучи да се повлече од репрезентацијата


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Капитенот на Аргентина одлучи да се повлече во 29-та година, а причината е тоа што не освои ниту еден трофеј.

Крај! Нема повеќе. Лионел Меси се повлече после уште еден пораз во финале.

„Тешко ми е. И овој е тежок момент за анализа. Во соблекувалната одлучив што се однесува за мене дека ова е крај на играњето за репрезентацијата. Така се чувствувам. Промашив еден важен пенал“, изјави Меси.

„Се трудев да бидам шампион со Аргентина, но ништо. Не можеше. Дадов се од себе за овој грб“, додаде Меси.