Хасан Вајтсајд одлучи каде ќе ја продолжи кариерата


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Еден од најбараните слободни агенти соопшти каде ќе ја продолжи кариерата.

Хасан Вајтсајд ќе остане во Мајами Хит.

Тој тоа го соопшти на The Players Tribune.

„Одлучив да потпишам нов договор со Мајами. Ќе го искористам овој момент да му се обратам на сите навивачи и да им кажам колку ми значат. Едвај чекам да се вратам на работа и да се обидам да му донесам уште една титула на Мајами“, изјави Вајтсајд.

Вајтсајд минатата сезона имаше учинок од 14.2 поени, 11.8 скока и 3.7 блокади по натпревар.