дома тагови Мајами Хит

таг: Мајами Хит

Најнови вести

Почина првиот Македонец кој настапи на СП, Кирил Дојчиновски

Едно од најголемите имиња во македонскиот фудбал, Кирил Дојчиновски почина на 78-годишна возраст. За Македонија ќе остане како прв човек кој настапил на Светско првенство...

ФИФА го помести почетокот на Мундијалот за да избегне необична сцена!?

Светската фудбалска федерација (ФИФА) реши да го помести датумот на почетокот на Светското првенство (СП) за еден ден порано, објави „Атлетик“. Причина за ова е...

Медведев: Играм под неутрално знаме, но една работа не се менува…

Рускиот тенисер Данил Медведев веќе некое време се натпреварува под неутрално знаме затоа што му е забрането користење на руското знаме. Медведев кажа дека му...

Де Јонг ќе ѝ се одмазди на Барселона

Барселона врши притисок врз Френки Де Јонг за да си замине од клубот, но холандскиот репрезентативец не се откажува од намерата да остане во...

Србите открија зошто Теодосиќ бил исфрлен од репрезентацијата на Србија!

Селекторот на српската кошаркарска репрезентација Светислав Пешиќ го отпиша капитенот Милош Теодосиќ и ги изненади сите во Србија. Српските медиуми откриваат дека плејмејкерот ги напуштил...

Санчез тргна да се поздравува со навивачите, па за малку ќе се повредеше! (Видео)

Алексис Санчез се договори со Олимпик Марсеј, па беше пречекан од страна на навивачите на францускиот тим. Санчез тргна да се поздрави со навивачите, но...

Ристовски: Одиме по пласман во ЛШ!

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски заедно со Динамо Загреб вчера славеше со 4-2 против бугарски Лудогорец и дојде на чекор до пласман во групната фаза...

„Последниот ас од ракавот“ на Тен Хаг: Јунајтед купува фудбалер кој го сакаа Челси...

Манчестер јунајтед ги разочара навивачите на стартот на сезоната бидејќи загуби со 1-2 од Брајтон на „Олд Трафорд“, а поразот му даде јасен знак...

Разбојници нападнале српски репрезентативец: Со кациги го начекале пред куќа…

Српскиот репрезентативец Душан Тадиќ бил мета на разбојници во Амстердам, па притоа заработил ситни повреди, објави холандски „Де Телеграф“. Капитенот на Србија и холандски Ајакс...

Модриќ: Конечно цел свет дозна нешто што го знаев со години!

Реал Мадрид ќе ја брани титулата во Лигата на шампиони (ЛШ) и Ла Лига, но ќе се бори и за уште четири други трофеи,...