Хрватска ги загуби сите надежи на ЕП и си заминува дома!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


По вечерашните дуели на Европското првенство (ЕП) стана јасно дека Хрватска ги загуби шансите за осминафинале на турнирот.

На Хрватите им требаше победа на Португалија против Грузија, како и триумф на Турција против Чешка, меѓутоа очекуваа и победа на Данска против Србија и славје на Англија со повеќе од три гола против Словенија (0-0).

Откако вечерва натпреварите завршија нерешено, стана јасно дека Хрватите си заминуваат дома.