Хулиган во Турција втрча на терен и му скрши нос на фудбалер (Видео)


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Во Турција беа забележани неколку инциденти на различни натпревари, при што еден фудбалер заврши со скршен нос.

Еден навивач втрча на терен и го удри фудбалерот на Фиорентина, Алесандро Бјанко и му го скрши носот.

Фиорентина се пласираше во следната рунда, но Бјанко долго ќе го памети овој натпревар.