Ибрахимовиќ со трогателна порака се прости од дресот на Шведска


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Златан Ибрахимовиќ во поразот од Шведска од Белгија со 1:0 се прости од репрезентативниот дрес.

Напаѓачот отвора ново поглавје во животот, но сеуште не се знае каде ќе ја продолжи кариерата.

Најверојатно одлуката за тоа каде ќе потпише ќе се знае после 1 јули кога и официјално му истекува договорот со ПСЖ.

А од дресот од репрезентацијата се прости и со трогателно видео.