Играч на Лил на состанок во оваа недела, Арсенал и Челси во трка!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Менаџерот на фудбалерот на Лил ќе биде во оваа недела во Лондон на разговор со челниците на три клуба.

Саутемптон, Арсенал и Челси сакаат во својот тим да го видат Софијан Буфал.

Се работи за 22-годишниот Мароканец кој моментално настапува за Лил и кој е еден од најдобрите играчи на тој тим во овој момент.

Стигна во Лил овој офанзивен играч за врска во јануари 2015 година, а од тогаш постигна во Лига 1 29 голови на 43 натпревари и сигурно е десега го очекува голем трансфер.

Медиумите во Англија јавуваат дека менаџерот на ова момче во текот на оваа недела стигна стигна на Островот на преговори со Саутемптон, Арсенал и Челси, па се очекува овој фудбалер да оди во еден од трите споменати клуба.

Погледенте во прилог се што знае овој млад играч.