Икарди го избра новиот тим, на Интер 45 милиони евра


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Аргентинскиот фудбалер, Мауро Икарди кариерата ќе ја продолжи во ПЛ.

Според Џанлука Ди Марцио, Икарди во иднина ќе игра во Тотенхем.

Клубот од Вајт Харт Лејн почна да преговара со нероазурите околу трансферот на напаѓачот, а за неговите услуги ќе издвои 45 милиони евра.

Минатите три сезони Икарди ги помина на Џузепе Меаца каде стигна од Сампдорија за 13 милиони евра.